Mobilya ve diğer nesnelerin ambalajlanması

Hekimoğlu evden eve nakliyat 

Mobilya ve diğer nesnelerin ambalajlanması

Taşıma için birkaç seçeneğiniz var: eğer bazı mobilyalarsa, bir minibüs kiralayarak kendin yap seçeneğini tercih edebilirsiniz, ancak aynı zamanda uzman kuryelerle de iletişime geçebilirsiniz. Bu son durumda, mesafeye göre süreler biraz daha uzundur, yaklaşık 7-10 gündür.
Öte yandan, dairenin tüm mobilyalarını transfer etmek zorunda kalmanız söz konusuysa, uzman bir taşıma şirketine başvurmak daha iyidir . Profesyonellerin işin yapılacağı koşulları ve taşınacak mobilyaların hacmini anlamalarına hizmet eden bir ilk incelemeyle başlar. Bu vesileyle, taşıyıcılar, taşınacağınız gün hazırlıklı olarak varmak için evinize, park yerinize veya asansörün olmaması gibi belirli özelliklere erişimdeki zorlukları not eder. Hekimoğlu evden eve nakliyat taşınmanızın her anında size yardımcı olur ve kolaylık sağlar.
Belirli bir değere sahip mobilyalarınız varsa veya taşıma, makine veya bilgisayar, dosya dolapları veya fotokopi makineleri taşıma ihtiyacı olan tüm bir ofisle ilgiliyse, donatılmaları için nakliyecilere bildirin.

Mobilya ve diğer nesnelerin ambalajlanması

Taşınmadan önceki günlerde gerekirse herhangi bir sarsıntı veya titreşimin zarar vermemesi için firma tüm mobilyaların profesyonel paketlemesine devam edecektir. Bu dikkat, depodaki herhangi bir depolama için de özellikle önemlidir.
Mobilyalar genellikle demonte edilir ve farklı parçalar (kapılar, raflar, çekmeceler, yanlar ve tabanlar) ayrı ayrı paketlenir.

Demonte etmeden önce talimatları saklamayı veya birkaç fotoğraf çekmeyi unutmayın. Vidaları nereye koyduğunuza dikkat edin, en iyi çözümlerden biri onları bir yapışkan bant ile mobilyanın bir kısmına sabitlemek veya özel bir kapta saklamaktır.  

Tüm mobilyalar aynı değildir, mutfaklar, gardıroplar gibi bazılarının yanı sıra donanımlı duvarların da taşınması daha karmaşıktır.
Mobilyayı sökmeden hareket etmek daha hızlıdır, ancak bu adımı atlarsanız çok fazla hacme sahip olma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Elemanlar sayesinde doğru şekilde sökmek daha iyidir, çünkü bunların koridorlardan, merdivenlerden ve kapılardan zorlanmadan geçmeleri gerekir. Bu nedenle, çekmecelerin ve kapıların yapışkan bant veya kağıtla kapatılması gerekir. Zemine ve çevredeki duvarlara zarar verme ve taban ile destek desteklerini kırma riski olduğundan hareket ederken özel dikkat gösterilmelidir.
Son olarak, uzmanlardan son bir ipucu: Kanepeleri, koltukları ve yatakları daima dik konumda taşınır.

Paketlemenizi planlayın

İhtiyacınız olan tüm paketleme malzemelerine sahip olduğunuzda, ambalajınız için bir plan oluşturmalısınız. İşte planınızı nasıl oluşturmanız gerektiğine dair planımız. Fazla plan yapmak diye bir şey yoktur.

Yeni yerinizin tüm ayrıntılarını kontrol edin

1. Yeni yerinizin tüm ayrıntılarını kontrol edin. Orada bulunan herhangi bir mobilyayı bildiğinizden emin olun. Yeni evinizde yerleşik bir gardırop varsa, okyanusta bir gardırop sürüklemenin bir anlamı yoktur. Ayrıca yeni evinizin, özellikle kapı aralıklarının tam boyutlarını bilmeniz gerekir. Sonuçta, kanepenizin ön kapıya sığamayacağını bulmak için gelmekten daha kötü bir şey olamaz.

Mobilyalarınızın bir envanterini oluşturun

2. Mobilyalarınızın bir envanterini oluşturun. Bir kalem ve kâğıt alın ve evinizdeki tüm mobilyaları listeleyin. Güzel ve anlaşılır bir liste, yanınızda getirmeniz gereken şeyleri daha iyi anlamanıza gerçekten yardımcı olabilir. Her şeyi listeledikten sonra, üzerinden geçebilir ve kesebilirsiniz. Kullanmadığınız veya artık ihtiyaç duymadığınız kopyaları veya öğeleri arayın, bunların üstünü çizin. 

Mobilyalarınızı inceleyin

3. Mobilyalarınızı inceleyin. Küçük çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız varsa, muhtemelen mobilyalarınızda hasar olup olmadığını düzenli olarak kontrol edersiniz. Her bir parçanın durumunu kontrol etmeniz ve mevcut herhangi bir yıpranma ve yıpranmanın fotoğrafını çekmeniz gerekir. Bu şekilde, nakliye sırasında herhangi bir şey çarpışırsa, bunu kanıtlayabilir ve sigorta talebinde bulunabilirsiniz (eğer varsa). Ayrıca en hassas mobilyalarınızı da incelemeli ve profesyonel paketlemeye ihtiyaç duyup duymadıklarına karar vermelisiniz.

Ambalaj malzemelerinizi seçin

4. Ambalaj malzemelerinizi seçin.  Bunda kutular ve satış bandından daha fazlası var. Denizaşırı ambalajlar, oluklu mukavva tabakalar, mobilya battaniyeleri ve plastik streç ambalajlar gibi harika malzemelerden oluşan bir dünya sunar. Hangi eşyayı getirmek istediğinize karar verdikten sonra, bunları paketlemek için ihtiyaç duyacağınız malzemeleri göz önünde bulundurmalısınız.

Güçlü arkadaşlar bulun

5. Güçlü arkadaşlar bulun. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyan büyük kolları olan arkadaşlarınız varsa, onlar profesyonel paketleyiciler kiralamaktan çok daha ucuz olabilir. Onlara sormak için son dakikaya kadar bırakmayın. Eşyalarınızı paketleyeceğiniz tarihlere karar verin ve arkadaşlarınıza söyleyin.

Başlayın

6. Başlayın. Uygun bir plan, getirmemeniz gereken veya getiremeyeceğiniz şeyleri paketleyerek zaman veya para harcamamanızı sağlar. Aynı zamanda sizi tüm doğru malzemeler ve yardımlarla hazırlayacaktır. O zaman yapmanız gereken tek şey toparlanmak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tanıtım Video
Site Haritası

REFERANSLAR

Hemen ARA
× Hemen İletişime Geç