Atalar Mah. Halitpaşa Cad., No: 53/A Kartal/İstanbul
tr

Eşya Paketleme

19.06.2013
827
Eşya Paketleme

Paketleme

Taşınma işlemleri sırasında kullandığınız paketleme yöntemleri, eşyalarınızın güvenliğini belirleyen en önemli detaydır. Özellikle kırılacak yapıda olan bardak, tabak gibi mutfak malzemeleri uygun yöntemlerle taşınmaya hazır hale getirilmelidir. Eşya paketlemeye, nakliye firması ile belirlediğiniz tarihten en az bir hafta önce başlamanız, işlerinizi aceleye getirmemeniz açısından önemlidir. Öncelikle bir daha kullanmayı düşünmediğiniz eşyaları ne yapacağınıza karar vermelisiniz. Kalabalık yapmaması için eskiyen; elektronik eşyalarınızı, mobilyalarınızı ve kap kacak gibi malzemeleri hurdacılara ya da geri dönüşüm merkezlerine verebilirsiniz. Kullanılabilir durumda olanları ise ihtiyaç sahiplerine yardım olarak sunabilirsiniz. Bunun için birçok şehirde aracı dernekler ve vakıflar mevcuttur. Profesyonel ev taşımacılığı ile uygun tarihi belirledikten sonra yiyeceklerinizi taşınma zamanına kadar tüketmeye çalışmalı, yeni evinize en az yiyecek ile gitmelisiniz.

Eşya Paketleme Malzemeleri

Günümüzde eşyalarınızı koruma altına almak için kullanabileceğiniz çok sayıda paketleme ve ambalajlama malzemeleri vardır:

  • Airbox
  • Baloncuklu naylon
  • Strafor
  • Kraft kağıt gibi malzemeler nakliye aracında meydana gelebilecek sarsıntılara karşı gereken korumayı sağlar.

Tabaklarınızı ve bardaklarınızı sarmak için kraft kağıtlardan yararlanabilirsiniz. Kolinin yan kısımlarına airbox ile destek sağladıktan sonra eşyalarınızı yerleştirmeniz halinde daha fazla dayanıklılık elde edebilirsiniz. Size sunduğumuz eşya paketleme hizmetinden yararlanarak tüm bu süreci bize de bırakabilirsiniz. En az sizin kadar titiz bir şekilde gerçekleştirdiğimiz işlemler sırasında her malzemenin yapısına uygun bir yöntem tercih edilir. Gerekli görüldüğü durumlarda birkaç kat naylonla ya da kağıtla paketleme yapılır. Oldukça hassas yapıda olan LCD, LED ekran televizyonlarda ise oldukça titiz davranılır. Nakliye paketleme konusunda uzman olan ekibimiz sayesinde yeni evinize ulaştığınızda zorlanmadan eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz.

Taşınırken Kıyafet Paketleme

Özellikle kadınlar, yeni bir eve yerleşmek için kıyafetlerini özenle taşımak ister. Bu konuda firmamızdan destek alabileceğiniz gibi kendiniz de bazı detaylara dikkat ederek giysilerinizin yeni adreslerine sorunsuz ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Teknolojinin gelişmesi, eskiye nazaran sizlere çok fazla alternatif sunarak süreci daha kolay hale getirmektedir. Askılı koliler, vakumlu poşetler, çuvallar, geniş ve dayanıklı hurçlar… Kıyafetinizin kırışmaması için askılı koliler ideal ürünlerdir. Takım elbiseler, pantolonlar ve kırışıklıkları zor açılan giysileriniz için bu ürünlerden satın alabilirsiniz. Diğerlerini ise vakumlu poşetlere doldurarak hem daha az yer kaplamalarını sağlayabilir hem de daha çok kıyafeti bir arada taşıma şansı elde edebilirsiniz. Eşya ambalaj malzemeleri arasında çok tercih edilenlerden biri de çuvallardır. Kıyafetlerinizi düzgün bir şekilde katladıktan sonra çuvalların içerisine yerleştirebilirsiniz. Aynı zamanda nevresim takımları, yorgan ve yastık gibi tekstil malzemeleri için de hurçları kullanabilirsiniz.

Eşya Kolileme

Özenle sizin tarafınızdan ya da firmamız yetkililerince paketlenen eşyalarınız, çok ağır olmayacak şekilde kolilere yerleştirilir. Bu işlem sırasında birbiriyle bağlantılı olan parçaları, aynı yere koymak daha sağlıklıdır. Örneğin; günlük yemek tabaklarınız ve bardaklarınızı bir kolide, sık kullanmadıklarınızı ise ayrı olacak şekilde taşıyabilirsiniz. Odalara göre de bir sınıflandırma yapmanız mümkündür. Her kolinin üzerine, içerisinde ne olduğuna ilişkin gerekli bilgileri yazmanız halinde, yeni evinizde acil ihtiyaç duyduğunuz her şeye kolaylıkla ulaşabilir; zaman kaybı yaşamazsınız. Firmamız, eşya taşıma işlemini özenle gerçekleştirir.

Kolileriniz aracımıza en sağlam olanları alta gelecek ve ezilmeyecek şekilde yerleştirilir. Tır seyir halindeyken yaşanabilecek sarsıntılara karşı koruma sağlanması için şehir içinde ve şehirler arası nakliyatta hız sınırlarının aşılmamasına dikkat edilir. Yeni ikametgâhınıza gelindiğinde ise en uygun yöntemle kolileriniz sapasağlam bir şekilde dairenize ulaşır. Siz de Hekimoğlu Nakliyat’tan evden eve taşımacılık hizmeti alarak paketlemeden kolilemeye kadar her aşamada profesyonelliğin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Teklif Almak İçin Bizlerle İletişime Geçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonBİZİ ARA
×