Atalar Mah. Halitpaşa Cad., No: 53/A Kartal/İstanbul
tr

Ev Taşıma Esnasında Yapılması Gerekenler

02.03.2021
233
Ev Taşıma Esnasında Yapılması Gerekenler

Ev Taşıma Esnasında Yapılması Gerekenler

Ev taşıma esnasında yapılması gerekenler, evlerini taşımayı düşünen bireylere yönelik dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları, göz ardı edilmemesi gereken ve taşınma işlemini kolaylaştıracak bazı detayları içeren davranışlardır.  Komplike bir iş olan ev taşıma işi hem yorucu hem de taşınma için toparlanma ve yeni eve yerleşme şeklinde iki türlü çaba gerektiren bir iştir. Fiziksel ve mental olarak güç gerektirmektedir.

Ev taşırken neler yapılmalı

Ev taşırken neler yapılmalı

Ev Taşıma Sürecine Nereden Başlanılmalı?

Ev taşıma esnasında yapılması gerekenler arasında en önemli olan noktalardan biri ev taşıma işlemi için internetten nakliyat firmalarını araştırmak ve görüşmek istenen nakliyat firmalarını listelemektir. Bu noktada İstanbul evden eve nakliyat hizmeti veren firmaların diğer firmalara göre sağladıkları özellikler, nakliye ekibinde yer alan kişi sayısı, nakliyat işleminin ücreti, nakliye işlemi gerçekleştiren araçlar, taşıma işlemi için kullanılan donanımlar vb. Gibi konular hakkında bilgi alıp aynı hizmeti veren diğer nakliyat firmaları ile karşılaştırmalar yapılmalıdır. Anlaşma sağlanan evden eve nakliyat hizmeti veren şirketi ile iletişim halinde olunmalıdır.

Taşıma öncesi paketleme

Taşıma öncesi paketleme

Nakliye firması ayarlandıktan sonra taşınma işleminin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi için bir taşınma planı oluşturulmalıdır. Hangi odadan toplanma işlemine başlanacağı ve hangi eşyalar ile bu işlemin yapılacağı ve bu eşyaların arasından hangilerinin yeni eve taşınacaklar arasında olduğu gibi detaylar belirlenmelidir. Paketlemek için gerekli malzemeler bol bol alınmalı, malzeme eksikliği sebebi ile paketleme işlemi aksamamalıdır. Böylece paketleme işlemi sırasında kullanılan malzemenin bitmesi ve yeniden temin etmeye uğraşma durumu ortadan kalkar.

Ev Taşıma Esnasında Yapılması Gerekenler ve Nakliye Şirketi Seçilirken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Ev taşıma esnasında yapılması gerekenler arasında en fazla dikkat edilmesi gereken noktalardan biri nakliye işlemi için nakliye firması seçilmesidir. Firma seçimi, nakliye ücreti – performans kalitesi ve nakliye işlemi gerçekleştirilecek eşyaların güvenliği için önemli bir noktadır. İnternetten taşıma hizmeti veren şirketleri iyi araştırılmalı ve nakliye hizmeti veren şirketlerin hizmet verdikleri araçların görselleri dikkatli incelenmelidir.  Nakliye hizmeti vermek amacı ile güncel yeniliklerin takipçisi olan ve yapılacak işleri kolaylaştıran şirketler öncelikli olmalıdır. Bulunduğunuz şehirde ve evinize yakın lokasyonda bulunan nakliyat şirketlerini tercih edilmesi önemlidir. Böylece aracın geç kalma ihtimali ya da konum sorunları gibi oluşabilecek muhtemel olumsuz durumlar aza indirgenmiş olur.

Kuralına uygun paketleme

Kuralına uygun paketleme

Nakliye şirketi ile görüşürken çalışanların tavırlarının ılımlı, kabalıktan uzak olması oldukça önemli bir faktördür. Şirketin taşınacak eşyalarınıza yönelik güvence vermesine özen gösterilmelidir. Çünkü taşınacak eşyalar yeni taşınılan evde de hayatımızın önemli parçaları olmaya devam edecektir.

Eşyaların Paketlenmesi Hususu

Ev taşıma esnasında yapılması gerekenler konusunda evde bulunan eşyaların paketlenmesine yönelik dikkat edilmesi gereken ilk nokta, tercih edilen paketleme materyalinin koruyucu nitelikte olmasıdır. Paketleme işleminde profesyonel yardım tercih edilebilir. Eğer paketleme işlemi için herhangi bir profesyonel yardım alınmayacaksa beyaz eşyaları nakliyat firmalarının paketlemesine izin verilmesi daha güvenilir bir tercih olacaktır. Oda oda kolileri ve eşyaları ayrılması ve üzerlerine içinde bulunan ürünlerin, gidecekleri odaların listelenmesi hem taşınma esnasında hem yerleşme esnasında büyük kolaylık sağlamaktadır. Böylece aranan herhangi bir materyal daha kolay bulunabilir, paket açılma işlemi için de öncelik sıralaması yapılabilir. Çok ağır koliler oluşturmaması onların daha kolay taşınmasını sağlar ve kolilerin parçalanma riskini aza indirerek daha güvenilir bir biçimde taşınmasını sağlar.  Sık kullanılan eşyalar ise son olarak paketlenmelidir, böylece sürekli koliler içerisinde arama durumu ortadan kalkar.

Hekimoğlu Evden Eve Nakliyat Tanıtım Filmi

Taşınma Sürecinde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Taşınma sürecinde taşınma işleminin başından sonuna kadar durumun takipçisi olunmalıdır. Nakliye şirketi çalışanlarının işine çok fazla karışmamalı ve çalışmalarına engel olunmamalıdır. Bu sayede taşınma işlemi daha ılımlı bir ortamda gerçekleşir. Yeni adresi araç şoförüne verilerek bilgilendirilmelidir. Nakliye aracını kullanan şoförün telefon numarası alınmalı böylece ihtiyaç durumunda iletişim kopukluğu yaşanmadan sağlıklı bir iletişim kurulur.

Evden eve taşınma gibi nakliyat işlerinde uzman olan Hekimoğlu Evden Eve Nakliyat olarak deneyimli ve profesyonel kadromuz sayesinde taşınma işlemlerinizi büyük bir özenle, hızlı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti ilkeleri ile hizmet veren ve ev taşıma esnasında yapılması gerekenler konusunda uzman olan firmamız taşınma işlemlerinde her türlü kolaylığı sağlayarak, en yeni teknikleri kullanmakta ve memnuniyetinizi ön planda tutmaktadır.

Bizi Neden Seçmelisiniz? Cevabı Animasyon Filmimizde

İstanbul’da en iyi nakliyat firması olarak önerilen firmamızda dar alanları olan binalarda gerçekleştirilecek taşınma işlemi için asansörlü taşınma hizmeti sağlanmaktadır. Kapalı kasa ve her büyüklükte evi taşıyacak kapasitede araçlarımızla eşyalarınızın güvenle yeni adrese taşınmasının garantisini veriyoruz. Sigortalı taşınma hizmeti sunan firmamız sayesinde zarar uğramaktan korkmayacaksınız. Yapılan keşifler ya da gönderdiğiniz fotoğraflar sonucu gerekli görülen demontaj montaj işlemi için alanında uzman arkadaşları da kadromuza dahil etmektedir. Sabit eşyalarınızı kaderine değil profesyonel ellere bırakmaktayız. Hizmetlerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için 0 216 459 07 95 numarasından bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca ev taşıma esnasında yapılması gerekenler adlı içeriğimizi beğendiyseniz, taşınacak olan arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz.

Bizi Facebook‘ta da takip edin, en güncel kampanyalardan anında haberdar olun!

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Teklif Almak İçin Bizlerle İletişime Geçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonBİZİ ARA
×