Atalar Mah. Halitpaşa Cad., No: 53/A Kartal/İstanbul
tr

Nakliyat Firmaları Neden Önemlidir

03.03.2021
255
Nakliyat Firmaları Neden Önemlidir

Nakliyat Firmaları Neden Önemlidir?

Nakliyat firmaları neden önemlidir? Nakliyat firmaları taşınma esnasında eşyaları taşımak amacıyla kurulan firmalardır. Taşınmak aslında düşünüldüğü kadar kolay bir eylem değildir. Birçok birey taşınılacak yeri bulup ve belirli bir miktar paraya sahip olduktan sonra taşınmanın çok kolay olduğunu düşünür. Fakat çoğu zaman bu böyle değildir. Taşınmak, bireyin kendi olanaklarıyla veya nakliyat firmaları ile gerçekleşir. Taşınma sırasında ilk aşama taşınılacak yerin bulunması ve o yer ile sorunsuz anlaşılmasıdır. Tam olarak bir yer ayarlamadan toplanıp yola çıkmak mantıklı olmadığı gibi hem ekonomik olarak hem de ruhsal açıdan bireyi zor duruma sokabilir. Bu ilk aşama halledildikten sonra nakliyat firmaları hakkında kapsamlı bir araştırma yapmak gerekir. Aslında bu adım diğer adımlara nazaran en önemli adım denilebilir.

Nakliyat Firmaları Neden Önemlidir?

Nakliyat Firmaları Neden Önemlidir?

Taşınma bireyin kendi olanaklarıyla gerçekleşecekse bunu doğru zamanda ve birtakım önlemler alarak gerçekleştirmelidir. Bireysel olanakların kullanımı ile taşınma işlemi düşünülenden zordur. Nakliyat firmaları neden önemlidir içerimizde de vurguladığımız gibi, eşyaların yolda zarar görmemesi için gerekli önlemlerin alınması gerekir. Ayrıca araçtan daireye eşyaları taşırken yine çok dikkatli olunmalıdır. Hem eşyalara zarar verilmemeli hem de taşıma işlemini gerçekleştiren kişinin olası bir kazadan kendisini koruması gerekir. Bu tarz sorunlarla uğraşmamak için genelde bireysel olanaklardan ziyade profesyonel nakliyat firmaları tercih edilir.

Nakliyat Şirketleri Neden Önemlidir?

Nakliyat Şirketleri Neden Önemlidir?

Nakliyat şirketleri neden önemlidir kabaca ele almak gerekirse:

 • Taşınma işleminin planlı gerçekleşmesi: Taşınma işlemi sırasında nakliyat firmaları tercih edildiği takdirde bütün işler belirli bir plan çerçevesinde gerçekleşir. Firma çalışanları daha öncesinde eve gelerek kontrolleri yaparlar ve hangi parçanın nasıl paketlenip nasıl taşınacağını belirler.
 • Sigorta güvencesi: Profesyonel bir firma ile çalışıldığı takdirde firma eşyaları sigortalar. Bu sayede taşıma sırasında eşyalara gelecek herhangi bir zarar karşılanır. Fakat bazı geleneksel firmalar sigortalama işlemini gerçekleştirmemektedir. Bu yüzden hazırladığımız nakliyat firmaları neden önemlidir yazımızda da ifade ettiğimiz gibi nakliyat firmaları iyi araştırılmalı ve en doğrusu seçilmelidir.
 • Zaman tasarrufu: Nakliyat firmalarının güvenilir planlamaları sayesinde taşınma sürecinin ne zaman başlayacağı ve ne zaman sona ereceği bilinir. Bu sayede taşınan birey zaman tasarrufu sağlar. Ayrıca özellikle taşınan şirketler için bu oldukça önemli bir etkendir.

Hekimoğlu evden eve nakliyat firması yukarıdaki özellikleri taşıyan firmalar arasında gösterilebilir.

Nakliyat Firmaları Neden Önemlidir, Neye Göre Seçilir?

İstanbul evden eve nakliyat firmaları ya da bulunduğunuz ilde herhangi bir nakliyat firması seçerken birçok özellik göz önünde bulundurulmalıdır. Öncelikle geleneksel bir firma ile mi yoksa profesyonel bir firma ile mi çalışılacağı belirlenmelidir. Yukarıda da belirtildiği gibi geleneksel bir nakliyat firması ile çalışıldığı takdirde sigortanın olmaması gibi bazı sorunlarla karşılaşılabilir. Fakat profesyonel firmalara göre daha uygun fiyatlı olacakları da bir gerçektir. Bu noktada önceliğin ne olduğu belirlenmeli ve ona göre bir karar verilmelidir. Profesyonel nakliyat firmaları ile çalışıldığı takdirde ise yukarıda bahsedilen özellikler firma bünyesinde bulunacaktır. Fakat geleneksel nakliyat firmalarına göre daha pahalı oldukları gözlemlenmiştir. Tabi ki bu fazla ücret sigorta ve iyi bir planlama ile açıklanabilir.

Geleneksel mi yoksa profesyonel bir nakliyat firmasıyla mı anlaşılacağı karar verildikten sonra kapsamlı bir araştırmaya başlamak gerekir. Bütün firmaların iyi ve kötü yönleri karşılaştırılmalı ve en doğrusu seçilmelidir.

Nakliyat firmaları neden önemlidir sorusu kadar, ne zaman taşınılacağı da önemli bir sorudur. Düşünülenin aksine nakliyat fiyatlar her zaman aynı fiyatlarda değişikli göstermez. Genellikle her ay belirli oranlarda bir miktar belirlenir. Yani yıl içinde taşınılacak zaman iyi planlanarak bu eylem daha iyi bir fiyatla gerçekleştirilebilir.

Taşınma Döneminde Sorulacak Sorular

Taşınma sırasında en doğru nakliyat firmasını seçmek adına bazı soruların sorulması ve cevaplara göre doğru karşılaştırma yapılması gerekir. Doğru sorular ile yapılacak karşılaştırma sonucunda en doğru firma seçilebilecektir.

 1. Sigorta güvenceniz var mı?
 2. Belirtilen miktardaki eşya için kaç çalışan görevlendirilecek?
 3. Ücret belirlenirken neler göz önünde bulunduruluyor?
 4. Taşınma süreci tam olarak ne kadar sürer (saat, gün vb.)?
 5. Nakliyat işlemi için herhangi bir sözleşme yapıyor musunuz?
 6. Daha önceki işlerinizde büyük bir sorun ile karşılaştınız mı?
 7. Nakliyat işleminde çalışan sayısına göre ücretteki değişiklik miktarı nedir?

Nakliyat firmaları neden önemlidir? gibi sorular ile doğru karşılaştırma yapılabilir. Tabi ki bu sorular daha da çoğaltılabilir ve verilen cevaplara göre başka sorular da şekillenebilir. Taşınacak bireyin nakliyat firmalarına soru soracağı gibi nakliyat firmaları da taşınacak bireye sorular soracaktır. Bu soruları daha önceden bilmek doğru cevap vermeye ve firmanın daha doğru bir planlama yapmasına yardımcı olacaktır. Bu sorulara örnek olarak:

 1. Taşınma hangi zaman aralıklarına gerçekleştirilmeli?
 2. Taşınılacak yerde aracın nakliyat aracının girmesini önleyecek herhangi bir engel var mı?
 3. Taşınılacak yerde asansör var mı?
 4. Ağır eşya sayısı kaç?
 5. Taşınılacak ev kaçıncı katta?
 6. Taşınılacak evin açık adresi belirli mi?
 7. Taşınma esnasında özellikle dikkat edilmesi gerekilen eşyaların listesi nedir?
 8. Eşyalar için tahmini kaç koli(kutu) gerekli?

Bu sorulara doğru cevaplar verildiği takdirde en iyi taşınma planı yapılacaktır. Planlama esnasında birey firmaya firma da bireye yardımcı olmalıdır. Bu sayede taşınma sorunsuz gerçekleşecektir. Taşınma hakkında daha detaylı bilgi almak ve talep ettiğiniz tarihteki müsaitlik durumunu sorgulamak için 0 216 459 07 95 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz. Nakliyat firmaları neden önemlidir başlık yazımızı beğendiyseniz, kullanmış olduğunuz sosyal medya adreslerinizde de paylaşabilirsiniz. Bu sayede eğer varsa evini taşıyacak olan arkadaşlarınızın doğru nakliyat firma seçmesini sağlayın.

Nakliyat firmaları neden önemlidir konusu ile taşınma ve doğru firma seçimini tüm detaylarıyla anlattık. Bizi Facebook‘ta da takip edin, belirli zamanlarda yaptığımız kampanyalardan anında haberdar olun.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Teklif Almak İçin Bizlerle İletişime Geçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonBİZİ ARA
×