Atalar Mah. Halitpaşa Cad., No: 53/A Kartal/İstanbul
tr

Şehirler Arası Ev Taşıma Yasak Mı?

28.03.2021
381
Şehirler Arası Ev Taşıma Yasak Mı?

Şehirler Arası Ev Taşıma Yasak Mı?

Şehirler arası ev taşıma yasak mı? sorusu pandemi nedeniyle bir hayli gündemde yer almaktadır. Günümüzün önemli salgın hastalığı olan Covid-19, yaşam şartlarını ciddi şekilde etkilemiş ve değiştirmiştir. Türkiye’de görülmesi ve yayılmasıyla birlikte pek çok konuda kısıtlamaya ve değişikliğe gidilmiştir. Bunlardan biri de nakliye hususudur. Şehirlerarası ev taşıma yasak mı? Sorusu bu bağlamda önem taşımaktadır. Salgınla mücadele etmek için alınan önemler açısından şu sıralarda taşımacılık ve lojistik için bir yasak bulunmamaktadır.

Şehirler Arası Ev Taşıma Yasak Mı?

Şehirler Arası Ev Taşıma Yasak Mı?

Ev eşyası taşıma hizmeti ihtiyacının duyulduğu anlarda kolaylıkla bir firma ile anlaşarak işleme başlamak mümkün. Değişen husus alınması gereken tedbirlerdir. Bunlara uymak gerekir. Taşıma sırasında personelden eldiven ve maske kullanılması istenir ve bunların belirli periyotlarla değiştirilmesi talep edilir. Paketlemede kullanılacak malzemelerin yeni ve tek kullanımlık olması istenmelidir. Burada korona virüs önlemleri kapsamında nakliyat hizmetinin sunulması da önemlidir!

Şehirler Arası Ev Taşımak İçin İzin Alınmalı Mı?

Hijyene en çok ihtiyaç duyulan zamanlardan birini yaşamaktadır. Bu nedenle taşıma öncesinde gerekli izinlerin alınması gerekmektedir. İş hukuku kapsamında salgın dolayısıyla 2020 senesinin baharından itibaren kısıtlamalara ve denetime gidilmektedir. Nakliye hizmeti alınacaksa izine ve bazı belgelere ihtiyaç bulunmaktadır.

Şehirler Arası Ev Taşıma Yasak Mı, Sorunsuz Bir Taşınma İşlemi İçin Ne Yapmalıyım?

Yapılması gereken ilk aşama yaşanılan yerdeki kaymakamlık ya da valilik binasından geçiş izni verildiğini gösteren bir belge almak gerekir. Eşyaların taşınacağı ilde oturma kaydı varsa nüfus müdürlüğünden yahut e-devlet belgelerini temin edilir. Anlaşmanın yapıldığı nakliye firmasının da irsaliye kesmesi gerekmektedir. Yapılmadığı zaman denetimde ciddi sorunlarla karşılanacaktır. Ev taşıma işleminde firmanın yolda da kontrole maruz kalacağı unutulmamalıdır. Denetimde dikkat edilmesi gereken noktalar ise irsaliye kesimi ve şoförün de altmış beş yaşından büyük olmaması gerekir.

Şehirlerarası ev taşıma yasak mı? Sorusunu sokağa çıkma yasağının olduğu durumlarda doğru olarak değerlendirmek gerekir. Olağanüstü hallerde de bu işlemlerin gerçekleştirilmesi yasaktır. Ancak genel itibariyle bir kısıtlamanın bulunmadığını söylemek mümkündür. Asıl nokta, bireysel ve toplumsal sağlığın korunması için tedbirlere uyulduğuna dikkat etmektir. Bu noktada şehirler arası taşımacılık işlerinin lojistik destek hizmetleri kapsamında yer aldığı için sokağa çıkma yasaklarından bu işlemin muaf tutulduğunu söyleyebiliriz.

Ümraniye evden eve nakliyat alanında ve Tuzla evden eve nakliyat alanında uzun yılların tecrübesi ile hizmetlerimizi sürdürüyor, memnun etmeye devam ediyoruz. Hemen bize ulaşarak profesyonel hizmetler almaya başlayabilirsiniz. Ayrıca Kartal evden eve nakliyat alanında da hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

Bizi Facebook‘ta da takip edin!

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Teklif Almak İçin Bizlerle İletişime Geçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonBİZİ ARA
×