Atalar Mah. Halitpaşa Cad., No: 53/A Kartal/İstanbul
tr

Taşınma Öncesi Yapılması Gerekenler

08.03.2021
280
Taşınma Öncesi Yapılması Gerekenler

Taşınma Öncesi Yapılması Gerekenler

Taşınma öncesi yapılması gerekenler başlıklı yazımızda evini taşıyacak olanlar için tüm detayları kaleme almaya çalıştık. Beğenerek okumanız dileğiyle yazımıza başlıyoruz. Eski yaşam alanınızı geride bırakıp farklı bir eve taşınmak ilk başta çok zorlu ve yorucu bir değişim gibi gelebilir fakat aynı zamanda hayatınız adına yeni başlangıçlar demektir. Yeni bir ev alma hayali, ihtiyacınız olan paranın biriktirilmesi, gerekli hazırlıkların yapılması, sonrasında ise eşyaların taşınması… Son adıma kadar her şey çok hızlı gelişirken taşınma sırasında birçok insan heyecana kapılır. Taşınma öncesinde planlı olmak ve bu çerçevede ilerlemek sürecin sorunsuz olması için dikkat edilmesi gerekenler arasındadır.

Taşınma Öncesi Yapılması Gerekenler

Taşınma Öncesi Yapılması Gerekenler

Aşağıdaki işlemlerin hepsine iki veya üç ay önceden başlamak yararınıza olacaktır. Yapılacaklar listesi hazırlamak iyi bir başlangıçtır. Bu sayede planladığınız işler düzenli olacak ve karışıklığa yol açacak bir durumla karşılaşmayacaksınız. Listenin içinde taşınacağınız günün tarihini bile belirleyebilirsiniz. Yağmurlu bir günde taşınmak yerine güneşli ve açık bir günü tercih etmek sizin için daha doğru bir seçim olacaktır. Bununla birlikte kış yerine yaz mevsimini tercih etmelisiniz.

Kış mevsiminde taşınmak zorunda kalırsanız da erkenden başlayabilirsiniz. Güneşli bir yaz gününde taşınmak hem sizin için hem de taşımayı yapan elemanlar için rahat ve güvenlidir. İnsanlar taşınırlarken hava durumunu pek önemsemezler fakat bu çok dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Bir diğer önemli nokta da yeni evinizin tadilat işleridir. Bunları da taşınmadan önce adım adım yaptırmanız büyük kolaylık sağlayacaktır. Taşınırken etrafta ustaların olması size ve çalışanlara zorluk çıkaracaktır. Boya ve badana işlerini de unutmayın. Taşınma sırasında arkadaşlarınızdan, akrabalarınızdan hatta ailenizden bile yardım alabilirsiniz. Bu sayede üzerinizdeki yük biraz da olsa azalacaktır.

Unutulmaması Gerekenler

Taşınma tarihini kesin olarak belirledikten sonra aboneliklerinizi kapatmayı unutmayın. Taşındıktan sonra eski evinizle ilgili bir ödeme yapmak zorunda kalmayın ve yeni aboneliklerinizi hemen başlatın. İptal işlemleri ve yeni abonelik işlemleri ile ilgili belgelerinizi saklamayı unutmayın. Bununla birlikte farklı yerlerde bulunan önemli belgelerinizi (fatura, garanti belgesi, tapu, senet) bir araya getirin. Bu dönemde özellikle büyük çaplı alışveriş yapmamaya özen gösterin.

İstanbul'da Evden Eve Nakliyat; Ev, Ofis Taşıma Şirketi

İstanbul’da Evden Eve Nakliyat; Ev ve Ofis Taşıma Şirketi

Mutfağınızdaki fazla yiyecekleri tüketin. Tüm kolileri kapatmadan önce düzenli olarak kullandığınız temel ihtiyaçlarınızı, ilaçlarınızı, elektronik aletlerinizi (bilgisayar, tablet, yedek cep telefonu) ayırmayı unutmayın. Bu sayede yeni evinizdeyken ihtiyacınız olduğu anda bu eşyaları aramakla uğraşmazsınız ve bu zamanı dinlenme veya evinizi düzenlemeye ayırabilirsiniz. Taşınacağınız evi önceden temizlemeyi unutmayın. Bunun için görevli birini para karşılığı tutabilir veya arkadaşlarınızla birlik olup yeni evinizi tertemiz yapabilirsiniz. Eviniz inşaattan sonraki halinde veya oturan birinden teslim edilmiş olsun hiç fark etmez. Aynı zamanda bu düzenleme sırasında gereksiz eşyalarınızı elden çıkarabilir, ikinci el internet sitelerinde satabilir veya hayır kurumlarına bağışlayabilirsiniz. Biz her zaman bağışlamanızdan yanayız. Taşınmanızdan itibaren yirmi gün içinde ceza yememek için ikametgâh değişikliği yapmayı unutmayın.

Taşınma Öncesi Yapılması Gerekenler: Nakliye Şirketleri ve Paketleme

Taşınma sırasında çıkacak sorunları en aza indirmenin yolu güvenilir ve işini en iyi şekilde yapan bir evden eve nakliyat firması seçmektir. Taşınma günü konuşulup anlaşıldıktan sonra belli başlı hususlar vardır. Bunların başında hayatınızda önemli bir yeri olan ve sizin için değerli eşyaların güvenli olacak şekilde gideceği yere varması gelir. Bir diğeri, anlaştığınız süre içerisinde yeni evinize taşınmış olmanızdır. Nakliye firmasının taşınma günü ortaya çıkan minik aksaklıkların üstesinden gelmesi de önemlidir.

Taşınma boyunca insanları en çok uğraştıran kolileme ve paketleme işleri olmuştur. Gereksiz eşyalar atıldıktan sonra sistematik bir şekilde örneğin, mutfak eşyaları bir grupta; oturma odası ayrı ve yatak odası ayrı olacak şekilde paketleyin. Kutulara yerleştirdiğiniz eşyaların çok ağır olmamasına özen gösterin. Eşyalarınıza gelecek hasarı bu şekilde en aza indirebilirsiniz. Farklı renk kalemler kullanarak hangi eşyanın hangi odaya ait olduğunu yazın. İçlerinde neler olduğunu yazmayı da unutmayın. Kıyafetleriniz için dert etmenize gerek yok. Kırışmaları önemli değil. Maksimum yer tasarrufa yapacak şekilde yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Özel kıyafetlerinizi koruma kılıflarına koyabilirsiniz.

Taşınma Öncesi Yapılması Gerekenler: İstanbul'da Asansörlü Ev Taşıma Firması

Taşınma Öncesi Yapılması Gerekenler: İstanbul’da Asansörlü Ev Taşıma Firması

Kolilerinizi birkaç hafta önceden marketlerden veya satış yerlerinden temin edebilirsiniz. Kullanacağınız köpükleri de eşya mağazalarından satın alabilir veya alışverişinizin yanında isteyebilirsiniz. Yeterli miktarda bant almayı da unutmayın. Elinize zarar verecek eşyalar için eldiven kullanabilirsiniz. Bir diğer önemli konu da kırılacak eşyaların paketlenmesidir. Kırılabilecek eşyalarınız için gazete kâğıdı, balonlu köpük kullanabilir veya bunları kendiniz taşınma gününden önce özel aracınızla götürebilirsiniz. Taşınma öncesi yapılması gerekenler yazımızın sonuna doğru gelirken, eşya paketlemek istemeyenler ise evden eve nakliye hizmeti sunan firmamızı 0 216 459 07 95 nolu hattan arayıp her şey dahil taşınma paketi fiyatlarını öğrenip bütçelerine en uygun paketi seçebilirler.

Taşınma Günü

Bugün her şeyin yeniden başladığı gün. Bütün işlemleri kontrol ettiniz ve siz eski evinizden gidiyorsunuz. Nakliye firması yetkililerini yönlendirerek kutuların hangi odalara konulması gerektiği konusunda yol gösterin. Paketlerinizi açarken ilk önceliğiniz olan kutularla başlayın. Yeni gidilecek yer ve mevcut olduğunuz konumda eşya taşıma için asansör kullanımına izin yoksa bunu muhakkak firmamıza bildirin böylece yaşanacak zaman kayıplarının önüne geçilip taşınma kısa sürede tamamlanabilir. Demontesi yapılıp sökülmüş ürünlerin montajının yapılacağı yeri net bir şekilde ustalarımıza gösterin böylece sorunsuz bir şekilde bu aşamayı da tamamlayın. Tüm eşyalar taşındıktan sonra ise firma yetkilisi ile hazırladığınız listede yer alan eşyaların tamamının konumlanıp konumlanmadığını ve hasar almış eşya olup olmadığını kontrol edin ve taşınma sürenizi noktalayın. Taşınma öncesi yapılması gerekenler başlıklı yazımızı beğendiyeseniz taşınacak olan arkadaşlarınızla paylaşarak, taşınma yükünü hafifletebilirsiniz.

İstanbul evden eve nakliyat firmaları içinde size en ucuz çözümler sunan Hekimoğlu’nu Facebook‘ta da takip edin!

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Teklif Almak İçin Bizlerle İletişime Geçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonBİZİ ARA
×